Folyamatosan frissülő szakmai tartalom

A tudásmegosztó platform célja, hogy a táborozáshoz kapcsolódó módszertanokat, bevált hazai és nemzetközi jó gyakorlatok eredményeit a táboroztatással foglalkozó intézmények, szervezetek és szakemberek elérhessék és megismerjék. Emellett cél, hogy az oldalon folyamatosan bővüljenek, frissüljenek mindazon elméleti és gyakorlati ismeretek, tervezési és szervezési tudnivalók, amelyek a táborozással, a táborozási kultúrával és a szabadidő-pedagógiával szorosan összefüggenek.

A weboldal regisztrált felhasználói a platform segítségével megtervezhetik saját táboruk programját, ahol a tapasztalatcsere lehetőségét is biztosítjuk számukra, valamint a partnerszervezetekkel folytatott táboroztatási, szakmai műhelyfoglalkozások során közösen összegyűjtött tapasztalatokat és tartalmakat publikáljuk. Felhasználóink továbbá értesülhetnek a táboroztatási környezetet érintő jogszabályokról és annak változásairól, valamint hírekről és eseményekről is.

 Tábort szerveznél? Segítünk!

 A Tudástár tartalma hasznos lehet a táborszervezőknek, hiszen ismereteket   ad át az ötletek felmerülésétől kezdve:

  • a célcsoport meghatározásában,
  • a résztvevők toborzása terén,
  • a helyszín kijelölésében,
  • az ellátás megszervezését tekintve,
  • a tábor megvalósítóinak felkészítésében,
  • a programok összeállításának módszertanában és az azt segítő játékgyűjtemény és jó gyakorlatok használatában,
  • a tábor kivitelezése kapcsán,
  • a biztonságos működtetés terén
  • egészen a visszajelzések gyűjtéséig és a tábor értékeléséig, valamint az elszámolásig. 

A TUDÁSTÁR felépítése

HÍREK

A Hírek menüpontba folyamatosan feltöltjük többek között a hazai és nemzetközi táboroztatáshoz kapcsolódó információkat, illetve a legfrissebb aktualitásokat és trendeket a táborszervezéstől egészen a megvalósításig. 

PUBLIKÁCIÓK

„A tábor összeköt – Erzsébet Táborok” elnevezésű európai uniós projektben a táboroztatás mellett az Erzsébet Alapítvány táboroztatási módszertan kidolgozását is végzi, az egyes szakterületeken elismert szakértők közreműködésével. A módszertani tevékenység keretében az alapítvány együttműködő partnereinek részvételével szakmai műhelyfoglalkozásokat szervez, melyek során a résztvevők közösen meghatározott tematika mentén dolgozhatják fel a táborszervezéssel és megvalósítással kapcsolatos témaköröket. Az ott született közös tartalmak publikálására és az Erzsébet Alapítvány tevékenysége során összegyűjtött tudás- és tapasztalatmegosztásra többek között ezen az online tudásmegosztó platformon is sor kerül. 

A Publikációk menüpontban szakmai publikációkkönyvek ajánlásai olvashatóak. Ebben a menüpontban a bejelentkezett felhasználók hozzászólásokat is tehetnek

Jelenleg közel 20 tartalom érhető el a táborszervezéssel és a megvalósítással kapcsolatban, amely tervezetten a jövőben fokozatosan bővülni fog. 

JÓ GYAKORLATOK

A publikációk mellett a Tudásmegosztó platformon elérhetők a táboroztatáshoz kapcsolódó módszertanok, bevált hazai és nemzetközi jó gyakorlatok eredményei is.

A Jó gyakorlatok menüpontban a bejelentkezett felhasználók számára szintén van lehetőség arra, hogy  hozzászóljanak a témákhoz. 
A menüpontban a csapatépítő foglalkozások, a digitális kompetenciafejlesztés, a tudatosabb és biztonságosabb internethasználat, valamint az online térben rejlő veszélyek témakörében olvashatnak az érdeklődők.

JÁTÉKTÁR

A Játéktár a játékötletek és programelemek gyűjteménye, mely kategóriák szerint szűrhető (például játék időigényére, a helyszínre, a helyigényre, a játékvezetők létszámára, a fejleszthető kompetenciákra, a szükséges eszközökre és a sajátos nevelési igényű gyermekekkel való megvalósítás lehetőségére).

A menüpont minden látogató számára elérhetőÚj játékot kizárólag a bejelentkezett felhasználók tölthetnek fel. Ehhez a feltöltési űrlapot szükséges kitölteni a megfelelő szűrőkategóriák kiválasztásával, majd egy moderálási és elfogadási folyamatot követően válik láthatóvá a honlapon. A regisztrált felhasználók a programötleteket a Kedvencek közé menthetik, valamint lehetőségük van hozzászólásokkal jelezni észrevételeiket. 

Jelenleg közel 60 különböző típusú játék érhető el, amelyekhez más-más eszközök szükségesek. A játékok különféle kompetenciákat fejlesztenek, és megfelelnek az adott korosztályi igényeknek. 

JOGSZABÁLYOK

A Tudásmegosztó oldalon megtalálhatóak a táborszervezéssel és a megvalósítással összefüggő, a táboroztatási környezetet érintő mindazon jogszabályok, amelyeknek szükséges megfelelni a táboroztatás során. Közel 50 jogszabályi/rendeleti hivatkozás érhető el 8 nagy témakörbe szedve. Ezek között szerepelnek a:

 •    Táboroztatással kapcsolatos jogszabályok
•    Tábori személyzet foglalkoztatásával, illetve az önkéntességgel kapcsolatos jogszabályok
•    A szálláshely engedélyezéshez és megfelelősségéhez kapcsolódó jogszabályok
•    Egészségügyi szempontú engedélyezéshez és ellenőrzéshez kapcsolódó jogszabályok
•    Élelmiszer szempontú engedélyezéshez és ellenőrzéshez kapcsolódó jogszabályok
•    Fogyasztóvédelmi engedélyezéshez és ellenőrzéshez kapcsolódó jogszabályok
•    Vízügyi engedélyezéshez és ellenőrzéshez kapcsolódó jogszabályok
•    Tűzvédelmi engedélyezéshez és ellenőrzéshez kapcsolódó jogszabályok
•    Adatvédelemre vonatkozó jogszabályok

FÓRUM

A Tudástár kiváló lehetőséget nyújt a módszertanok terjesztésére online formában, támogatja a táborozási kultúra kialakítását, valamint a regisztrált felhasználók közösen formálhatják a tartalmat hozzászólásaikon keresztül, szakszerű moderálás mellett. Mindezeken túl külön Fórum létesült a weboldalon, amelyen keresztül a regisztrált felhasználóknak lehetőségük van a tapasztalatok megvitatására, átadására.

A Fórum menüpontban a fő fórumtémák, valamint az altémák listája jelenik meg. A bejelentkezett felhasználó látja az ezekhez érkezett hozzászólásokat, illetve saját maga is reagálhat a Válasz gombra kattintva. 5 perc áll a rendelkezésére, hogy hozzászólását módosítsa, mely csak moderálás után lesz látható a többi felhasználó számára. Lehetőség van topikok indítására, illetve zárt csoportok létrehozására is.

TÁBORTERVEZŐ

A Tudásmegosztó platform lehetőséget biztosít az elméleti, módszertani, valamint gyakorlati tapasztalatok átadásán túl arra is, hogy tábori program órarendet állítsunk össze. A regisztrált felhasználók egy tervező segítségével lépésről lépésre elkészíthetnek egy adott időszakra vonatkozó tábori programtervet heti órarenddel, naptárral.

A program alkalmas arra, hogy a felhasználó megtervezzen egy tavaszi, nyári, őszi vagy téli napközi, illetve ottalvós tábort. A felületen maximum 10 különböző tábor és programterv összeállítására van lehetőség, amelyet mindenki a saját felhasználói fiókjában tárolhat. Az összeállított programterv nem nyilvános, kizárólag az adott felhasználó számára elérhető. A felület főként asztali számítógép kijelzőjére van optimalizálva. 

A tábori órarend megtervezéséhez segítséget nyújtunkKülönböző tematikus mintatáborokat, programterveket állítottunk össze, amelyek iránymutatásként szolgálhatnak. A Tábori Program Tervező funkció által lehetőség van új tábort létrehozni (Új tábor), felhasználó által létrehozott táborokat megtekinteni/szerkeszteni (Saját táborok), már létrehozott tábori tematikákból, programokból ötletet meríteni (Minta táborok).

Megosztás